• Zapisy na rok szkolny 2024/2025

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 kwietnia br. rozpoczynamy zapisy do szkoły im. Herberta na rok szkolny 2024/2025. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, zwracamy się z prośbą do rodziców o jak najszybsze dokonanie rejestracji.

• Stanowy test poprawności językowej STAMP 4S

23 kwietnia odbył sie w naszej szkole stanowy test poprawności językowej STAMP 4S przygotowany przez firmę Avant Associates. Już po raz czwarty organizujemy ten test w ramach matury pisemnej.

• Gala Pasowania na Ucznia 2024

Dnia 13 stycznia 2024 odbyła sie w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Do pasowania przystąpiło 33 pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci w grono uczniów naszej szkoły.

• Wielkie Szkolne Kolędowanie 2023 "Leć kolędo, leć!"

16 grudnia 2023 odbyło się w naszej szkole Wielkie Szkolne Kolędowanie "Leć kolędo, leć!". Każda klasa, począwszy od grupy przedszkolnej do klasy XI, zaprezentowała publiczności wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę.

Motto szkoły Herberta

Witamy!

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko poznało nie tylko język, ale również przebogatą historię i kulturę Polski,
nasza szkoła jest doskonałym rozwiązaniem!

Szkoła Języka i Kultury Polskiej w Palos Heights, IL to placówka edukacyjna, która zapewnia najwyższą jakość nauczania, nowoczesne metody dydaktyczne oraz program dostosowany do indywidualnych potrzeb uczniów. Za nadrzędny cel obraliśmy rozwijanie skutecznego porozumiewania się zarówno w mowie, jak i w piśmie, co umożliwi naszym uczniom i absolwentom zapoznawanie się z polską kulturą i sztuką bez żadnych ograniczeń.

O szkole

Atutem naszej szkoły jest kadra pedagogiczna, przyjazna atmosfera oraz spersonalizowany przekaz dopasowany do możliwości ucznia.

Kalendarz zajęć

Dzięki nowoczesnym metodom nauczania wykorzystujemy czas zajęć lekcyjnych w bardziej efektywnym stopniu, przez co uczniowie poznają więcej.

Kontakt

W centrum naszej szkoły jest nie tylko uczeń - są również jego rodzice, którym z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji.

Zbigniew Herbert (1924-1998)Polski poeta, eseista, dramaturg, twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”. Autor słuchowisk. Kawaler Orderu Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof.