Partnerzy szkoły

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkich

Dziennik Związkowy

Dziennik Związkowy – najstarsza polskojęzyczna gazeta codzienna w USA. Powstała w styczniu roku 1908 jako organ Związku Narodowego Polskiego (ang. Polish National Alliance, w skr. PNA) i od tego czasu wychodzi nieprzerwanie, będąc tym samym najstarszą polskojęzyczną gazetą na świecie wydawaną bez przerwy. W latach 2004–2007 nakład gazety wynosił (w wydaniu weekendowym) około 40 tys. egzemplarzy, a objętość ponad 130 stron.

Od roku 2009 jest jedyną polskojęzyczną gazetą w metropolii chicagowskiej.

Gazeta rozprowadzana jest na terenie metropolii chicagowskiej oraz – w systemie subskrypcji – w całych Stanach Zjednoczonych. Nieliczne egzemplarze docierają również do Polski, m.in. do Kancelarii Sejmu, biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz niektórych klubów parlamentarnych i posłów Sejmu RP.

Gazeta nastawiona jest przede wszystkim na lokalnego, polskojęzycznego odbiorcę w metropolii chicagowskiej. Informuje więc o sprawach dotyczących Polaków w USA, wydarzeniach w środowisku polonijnym, w Chicago, stanie Illinois, USA oraz w Polsce i na świecie. „Dziennik Związkowy” zamieszcza obszerne fotoreportaże z wydarzeń polonijnych w Wietrznym Mieście. Bogato przedstawiana jest działalność kulturalna Polaków i Polonii na terenie metropolii.

Oficjalna strona internetowa: dziennikzwiazkowy.com

Polecamy!

Dziennik Związkowy

Polub nas na FB