Program nauczania

Nasza szkoła realizuje program w oparciu o „Podstawę programową dla uczniów uczących się za granicą” wydaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w 2010 roku. Przygotowuje również do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego. Certyfikat z języka polskiego jako obcego jest jedynym państwowym dokumentem poświadczającym znajomość języka polskiego.

Szkoła im. Herberta przygotowuje uczniów również do stanowego testu poprawności językowej Stamp 4S. Na podstawie tego testu uczniowie otrzymują w naszej szkole certyfikaty Global Seal of Bilitercy, które poświadczają ich kompetencje językowe w zakresie języka polskiego.

Zapewniamy dodatkowe zajęcia, świetlicę oraz kółka zainteresowań.

Szkoła oferuje naukę religii w języku polskim, opiekę duchową nad programem katechetycznym sprawuje ks. dr Jacek Wrona. Przyjęcie sakramentów świętych odbywa się w parafii Sacred Heart Church w Palos Hills.

Zajęcia w Szkole Języka i Kultury Polskiej odbywają się w soboty. Szczegółowy kalendarz zajęć znajduje się na stronie Kalendarz zajęć.

Rozkład zajęć:

• zajęcia katechetyczne: od 9:00 do 10:00