Partnerzy szkoły

Wyświetl wszystkich

Polish & Slavic Federal Credit Union

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka. Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

Właścicielami unii kredytowej są wszyscy jej członkowie, którzy mają prawo głosować, wybierać Członków Rady Dyrektorów, która nadzoruje działalność operacyjną i ustanawia kierunek strategiczny na przyszłość. Natomiast w banku właścicielem jest zazwyczaj wąska grupa akcjonariuszy, wśród której nie wszyscy mają prawo głosowania. Akcjonariusze posiadający prawo do głosu podejmują decyzje w zakresie przepisów operacyjnych. Bank, w przeciwieństwie do unii kredytowej, jest w małym stopniu zainteresowany tym, jak prosperuje lokalna społeczność. Działalność banku koncentruje się na wypracowaniu jak największego zysku dla akcjonariuszy, którzy rzadko mieszkają w jego sąsiedztwie, a często nawet w innych krajach.

Unia jest częścią społeczności, której służy. Z wypracowanego zysku unii kredytowej korzystają wszyscy członkowie, a także reprezentowana przez nich okoliczna społeczność, w tym organizacje świadczące usługi dla tej społeczności (szkoły, parafie, harcerze, organizacje studenckie, itp.).

Więcej informacji o PSFCU, jej historii, rozwoju, oraz o tym, jak zostać jej członkiem, znajdziecie Państwo na polskojęzycznej stronie unii pod adresem https://pl.psfcu.com/strona-glowna

Polish & Slavic Federal Credit Union