Obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności

Szanowni Państwo,

W minioną sobotę, 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Polonijny Dzień Dwujęzyczności - święto ojczystego języka. Umiejętność posługiwania się językiem polskim poza granicami kraju to jeden z elementów zachowania tożsamości narodowej.

Świętując wspólnie Dzień Dwujęzyczności stajemy się ambasadorami polskości na całym świecie.

W myśl zasady "Dwujęzyczni - podwójnie fantastyczni!" połączyliśmy święto języka polskiego z pokazem talentów naszych uczniów prezentując "Galerię na płocie"

Uczniowie wykonali wiele pięknych projektów. Młodzież klas starszych rozwiązywała rebusy odnajdując również ich zamienniki w języku angielskim, tłumaczono teksty z języka polskiego na angielski i odwrotnie.

Chcieliśmy, żeby ten dzień był wyjątkowy, dlatego dominowały kolory białe i czerwone.

Przesłaliśmy również pozdrowienia Polakom i Polonii na całym świecie

Zdjęcia z obchodów i "Galerii na Płocie" dostępne są na stronie Polonijnej Agencji Informacyjnej.

Dziennik Związkowy Wyświetl wszystkich