Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Inaugurację nowego roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęliśmy 9 września o godzinie 9:00 w naszej szkolnej auli.

Jak powiedział Lao Tzu, "Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" - my ten pierwszy krok rozpoczęliśmy z ogromnym rozmachem, nagradzając uczniów już na starcie.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym "Wakacyjna Przygoda", otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nasi partnerzy PSFCU ufundowała firmowe plecaki, a PRCUA piórniki szkolne. Niespodzianki do plecaków i nagrody uczniom, którzy zajęli I, II i III miejsca ufundowali nasi rodzice.

Specjalną nagrodę dyrekcji otrzymał uczeń klasy 1, Henry Szajda, za zdobycie w klasie 0, do której uczęszczał w minionym roku szkolnym, najwięcej wyróżnień i dyplomów w konkursach szkolnych i międzynarodowych.

Dziękujemy również panu Zbyszkowi Styrczuli za wydrukowanie zdjęć w dużym formacie dla zdobywców I, II i III miejsca.

W tak radosnej i fantastycznej atmosferze rozpoczęliśmy dziewiąty rok naszej działalności.

Życzymy uczniom, aby ten rok szkolny pozwolił im na rozwijanie coraz bardziej zdolności językowych i aby wzmacniał ich pewność siebie w coraz lepszym porozumiewaniu się językiem polskim. Czy oceny są ważne? Ocena powinna być nagrodą, nie karą. Ważna jest motywacja - zarówno ze strony nauczyciela, jak i rodzica. Ważne jest to, żeby nauka dawała uczniom przyjemność, żeby przychodzili do szkoły z ochotą i radością, i żeby wynieśli z niej wiele dobrych wspomnień.

Nauczycielom życzymy ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy. Nauczyciel powinien być dla ucznia autorytetem, źródłem wiedzy i wsparcia.

Rodzicom życzymy zadowolenia i dumy nawet z najmniejszych postępów swoich dzieci.

Wszyscy wspólnie musimy zadbać o to, żeby szkoła była miejscem bezpiecznym i życzliwym.
Drodzy rodzice - pamiętajmy, że mamy wspólny cel. To od naszej wzajemnej współpracy zależy sukces ucznia.

Partner szkoły

Polish & Slavic Federal Credit Union Wyświetl wszystkich

Polub nas na FB