Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Jak powstała nasza szkolna orkiestra

Osoby, które w swoją pracę wkładają serce, czas i energię – osiągają zamierzony cel. Tak też było w przypadku pomysłu zorganizowania w ramach zajęć pozalekcyjnych, orkiestry szkolnej. Pomysłodawcą jest nauczyciel z pasją, pan Marcin Styrnik i chociaż sam nie jest muzykiem, to jednak okazało się, że pasja w działaniu przyniosła efekt.

Już na pierwszych zajęciach zebrała się 16 – osobowa grupa uczniów z własnymi instrumentami.

Instruktorami muzycznymi zostali ich starsi koledzy – licealiści z klasy IX, Magdalena Truta, Olivia Cyburt i Eric Naglak. Pod ich kierunkiem odbywają się próby naszej szkolnej orkiestry, a przy nagłośnieniu pomaga nasz absolwent Mateusz Kubas.

Uczniowie uczą uczniów – czyż nie jest to fantastyczne!

Orkiestra przygotowuje się do odegrania hymnu na uroczystości zakończenia roku szkolnego, szkolną akademię organizują uczniowie z klasy VIII, pana Marcina Styrnika, nauczyciela i pomysłodawcy stworzenia orkiestry szkolnej, która powstała zaledwie 4 tygodnie temu.

Wszyscy czekamy z ogromną niecierpliwością na ich pierwszy koncert i życzymy sukcesów.

 

Tekst oryginalny wraz ze zdjęciami z prób szkolnego zespołu dostępny jest na stronie Dobra Polska Szkoła.

 

Orkiestra Szkolna przy Szkole im. Herberta w Palos Heights

Polub nas na FB