Klub Młodego Czytelnika, czyli przygoda z książką!

Zainspirowani akcją "Cała Polska czyta dzieciom" postanowiliśmy w ramach bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych zorganizować w naszej szkole "Klub Młodego Czytelnika".

Klub Młodego Czytelnika

Pierwszą edycję działalności klubu rozpoczynamy w roku szkolnym 2018/2019 i zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych uczniów Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta.

Naszym celem jest rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do czytania, uświadomienie uczniom i ich rodzicom zalet wynikających z tej umiejętności i zachęcenie do pielęgnowania ich w życiu codziennym.

Poprzez czytanie książek:

• rozwijamy swoją wyobraźnię i wiedzę,
  • wzbogacamy słownictwo i sprawność językową,
  • poprawiamy koncentrację i pamięć,
  • wzbogacamy słownictwo oraz poprawiamy kulturę rozmowy,
  • relaksujemy się i odprężamy, bo przecież książka bawi, uczy i motywuje!

W ramach działalności "Klubu Młodego Czytelnika" planujemy organizowanie zajęć literackich, artystycznych i plastycznych, których celem będzie:

• rozwój artystycznej wrażliwości dziecka,
  • wyrobienie nawyku czytania i systematycznej pracy z książką,
  • rozwinięcie umiejętności pracy w grupie,
  • zachęcenie dzieci i młodzieży do regularnego czytania poprzez wskazanie wynikających z niego ogromnych korzyści.

Zapraszamy i prosimy o kontakt bezpośrednio z panią Ireną Woźniak, która będzie głównym prowadzącym zajęcia Klubu Młodego Czytelnika:

• telefon: (630) 863-2759
  • email: info@szkolaherberta.com