Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności, czyli Polish Billingual Day obchodzony jest w każdy trzeci weekend października. W tym roku celebrowany będzie 20-21 października.

Pomysłodawcą Polonijnego Dnia Dwujęzyczności jest nowojorska Fundacja Dobra Polska Szkoła. Organizacji partneruje Fundacja Edukacji Polonijnej z Krakowa.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej jak co roku włącza się do obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. W tym roku uczniowie naszej szkoły obejrzą film „Cudowny chłopiec” w wersji polskojęzycznej z angielskimi napisami. Ekranizacja popularnej powieści „Wonder” w polskiej wersji językowej przybliży naszym studentom znaną im z amerykańskiej edukacji lekturę w języku ich przodków. Projekcja filmu w polskiej wersji językowej z angielskimi napisami podkreśli równoważność języków, którymi posługuje się Polonia w Stanach Zjednoczonych.

Życzymy udanego seansu!

Partner szkoły

Ewa Krzywiec, Realtor Wyświetl wszystkich

Polub nas na FB