Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

Kolejny rok szkolny rozpoczęty! Przed nami wiele zajęć, spotkań i wydarzeń. Jesteśmy pewni, że ten rok będzie równie udany jak poprzedni - w końcu mamy najlepsza kadrę, najlepszych uczniów i najlepszych rodziców! :)

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017, dyrektor szkoły Agata Kopacka powitała wszystkich uczniów i rodziców listem inauguracyjnym:

Palos Heights, 3 września 2016

Szanowni Państwo!

W imieniu własnym, Rady Szkoły, i Grona Pedagogicznego Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta w Palos Heights mam zaszczyt powitać Państwa w roku szkolnym 2016/2017. Mam nadzieję, iż nadchodzący rok, dzięki Państwa współpracy i naszej doświadczonej kadrze będzie rokiem pomyślności i powodzenia.

Pragnę zapewnić, iż studenci otrzymają najwyższy poziom edukacji, dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze, programowi dostosowanemu do potrzeb edukacji dla uczniów uczących się poza granicami kraju, a także zaangażowaniu rodziców. Wysoki standard nauczania w naszej placówce jest gwarancją sukcesu.

Idąc na przeciw Państwa oczekiwaniom Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta oferuje program przygotowujący do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego. Certyfikat z języka polskiego jako obcego jest jedynym państwowym dokumentem poświadczającym znajomość języka polskiego. Dzięki temu osoby uczące się języka polskiego jako obcego, zdając pozytywnie egzamin certyfikatowy, uzyskują możliwość otrzymania świadectwa, w którym określona jest ich biegłość w tym języku. Egzaminy certyfikatowe przeprowadzane są na trzech poziomach zaawansowania językowego:

  • B1 - podstawowym,
  • B2 - średnim ogólnym,
  • C2 - zaawansowanym.

W procesie edukacji naszych uczniów potrzebny jest współudział rodziców i opiekunów. Wzajemna pomoc i współpraca pomogą osiągnąć sukces i zapewnią satysfakcję naszym studentom. Wspólnie tworzymy społeczność szkolną i razem kształtujemy nowe pokolenie Polonii. Nie pozwólmy naszym następcom zapomnieć pięknej polskiej mowy, historii i tradycji. Zapamiętajmy słowa Zbigniewa Herberta: "Naród, który traci pamięć traci sumienie".

"Czym flaga dla państwa, tym sztandar dla szkoły". Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły na uroczystość poświęcenia sztandaru, która odbędzie się w dniu 16 października 2016 roku w kościele Sacred Heart o godzinie 12:00, oraz bankiet upamiętniający ten podniosły moment w Paradise Elegant Banquets o godzinie 14:00.

Z poważaniem,

Agata Kopacka
Dyrektor Szkoły

Więcej informacji dotyczących certyfikatu z języka polskiego można znaleźć na stronie www.certyfikatpolski.pl, a wkrótce również bezpośrednio na stronie naszej szkoły.

Partner szkoły

Polish Roman Catholic Union of America Wyświetl wszystkich

Polub nas na FB