Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty!

W dniu 11 września w Szkole Języka i Kultury im. Zbigniewa Herberta uroczyście i podniośle rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022.

Ogromną dumą i zadowoleniem napawa nas fakt, że dzieci i młodzież polonijna - przy dużej pomocy i zaangażowaniu rodziców - garnie się do poznawania języka polskiego. Z uwagi na duże zainteresowanie naszą szkołą zorganizowaliśmy podwójne klasy pierwsze (1a i 1b), drugie (2a i 2b) i trzecie (3a i 3b). Otworzyliśmy również grupę przedszkolną, zainteresowanie którą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Zobacz zdjęcia

W tym roku będziemy kontynuować przygotowanie naszych uczniów klas starszych do Seal of Biliteracy i Global Seal of Biliteracy. Pieczęć Dwujęzyczności jest niezwykle istotnym wyróżnieniem dla uczniów szkół średnich, ponieważ jest pierwszą w skali krajowej nagrodą przyznawaną za znajomość języków obcych - w naszym przypadku za znajomość języka polskiego. Ogromnie cieszy fakt, że dzieci i młodzież pragną pogłębiać swoje kompetencje językowe z języka polskiego. Dobra znajomość języka polskiego jest niezbędna do podtrzymywania tożsamości narodowej za granicą.

W tym roku dzień rozpoczęcia zajęć zbiegł się z dwudziestą rocznicą tragicznych ataków terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku i na Pentagon. Pamięć ofiar tego bolesnego wydarzenia uczciliśmy minutą ciszy.

Partner szkoły

Dziennik Związkowy Wyświetl wszystkich

Polub nas na FB