Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Narodowe Święto Niepodległości w szkole im. Herberta

Dzień 6 października 2021 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym - dniem, w którym uczciliśmy pamięć odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest w Polsce rokrocznie 11 listopada. Obchodzimy je również co roku w naszej szkole i przypominamy jego wyjątkowe znaczenie cytując słowa Zbigniewa Herberta umieszczone na naszym szkolnym sztandarze: "Naród, który traci pamięć, traci sumienie".

Akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowała pani Kinga Pierwola-Truta z uczniami klas X i XI. W śpiewaniu patriotycznych pieśni towarzyszyli uczniowie klasy VII z panią Danuta Wdówką.

Polska szkoła poza granicami ojczyzny to nie tylko praca z książką - to również piękne akademie przypominające ważne wydarzenia z naszej historii. To budowanie koleżeńskich relacji, które pozostają na lata. To podtrzymywanie polskiej tożsamości.

Pamiętajmy: dzień odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli jest dniem wyjątkowo szczególnym!

Zdjęcia z akademii dostępne są na zaprzyjaźnionej z nami witrynie Polonijnej Agencji Informacyjnej: http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=17534

Święto Niepodległości w Szkole im. Herberta

Partner szkoły

Polish & Slavic Federal Credit Union Wyświetl wszystkich

Polub nas na FB