Szkolny Konkurs Religijny z okazji Roku Jana Pawła II “Święty Jan Paweł II - papież jakiego nie znamy”

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali." - Jan Paweł II

Konkurs organizowany jest z okazji ustalenia przez Sejm RP roku 2020 Rokiem Świetego Jana Pawła II i stulecia urodzin Karola Wojtyły dnia 18 maja 2020 roku.

Szkolny Konkurs Religijny 2020

Patronat konkursu

• Ks.dr Jacek Wrona, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Palos Hills,
  • Ojcowie Salwatorianie z Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrilville.

Uczestnicy

• Uczniowie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im.Zbigniewa Herberta od klasy 0 do klasy X.

Cel konkursu

• Uczczenie stulecia urodzin Karola Wojtyły oraz Roku świętego Jana Pawła II,
  • Popularyzacja wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II,
  • Umacnianie wiary i propagowanie treści przekazywanych przez papieża,
  • Promowanie młodych talentów oraz rozbudzanie wyobraźni i kreatywności.

Kategorie wiekowe i zagadnienia

1. Kategoria I - konkurs plastyczny; uczniowie klas od 0 do klasy III - “Papież w oczach dziecka”:
    • Prace plastyczne w formacie A4 i A3, wykonane dowolną techniką. Prace powinny być podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem z zaznaczeniem klasy.
  2. Kategoria II - prace artystytczne; uczniowie klas od IV do klasy VI:
    • Projekt dwustronnej zakładki do książki zgodnie z tematyką konkursu.
  3. Kategoria III - konkurs wiedzy o Janie Pawle II przeprowadzony w dwóch etapach:
    • I etap – quiz dla uczniów przeprowadzony w poszczególnych klasach,
    • II etap – finał konkursu do którego przystąpią zwycięzcy konkursów klasowych.

Finał konkursu

Finał konkursu odbędzie się 29 lutego 2020 w siedzibie naszej szkoły.

Konkurs sponsorowany jest przez Polsko Słowiańską Federalna Unie Kredytową oraz
Zarząd Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta.

Polish Roman Catholic Union of America Wyświetl wszystkich