Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Uczeń naszej szkoły Marcin Łaś został kandydatem do konkursu "Zbójnika Roku" ZPPA

16 kwietnia w Domu Podhalan w Chicago odbędzie się po raz kolejny wybór "Zbójnika Roku" Związku Podhalan w Ameryce Północnej. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że wśród kandydatów znalazł się uczeń Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta, Marcin Łaś.

Kandydaci do tak wysokiego wyróżnienia muszą wykazać się umiejętnościami wiedzy o Podhalu, gry na instrumencie a przede wszystkim umiejętnością tańca góralskiego.

Jesteśmy dumni, że nasz uczeń otrzymał to zaszczytne wyróżnienie. Marcin posługuje się bardzo dobrze językiem polskim w mowie i w piśmie, a jednocześnie potrafi znakomicie mówić gwarą. Wychowany jest w góralskiej rodzinie, gdzie dużą wagę przykłada się do tradycji. Od najmłodszych lat gra i tańczy w zespołach góralskich. Bardzo często uświetniał nasze akademie szkolne grą na skrzypcach, prezentując się w tradycyjnym stroju góralskim.

Marcin Łaś

 

Marcin brał udział w Międzyszkolnych Konkursach Talentów, m.in. w konkursie organizowanym przez Akademię Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Miał okazję zaprezentować się z grupą młodzieży na występie artystycznym w "Smith Village - senior living community" zorganizowanym przez naszą szkołę dla mieszkańców, wśród których były osoby polskiego pochodzenia.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że uczeń naszej szkoły został zakwalifikowany do konkursu, ponieważ cieszą nas nie tylko osiągnięcia szkolne naszych uczniów, ale również pozaszkolne.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi i jego rodzicom tak prestiżowego wyróżnienia I życzymy powodzenia wszystkim kandydatom do tytułu "Zbójnika Roku 2023/2024 " ZPPA!

Partner szkoły

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Wyświetl wszystkich

Polub nas na FB