Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Stanowy test poprawności językowej STAMP 4S

23 kwietnia odbył sie w naszej szkole stanowy test poprawności językowej STAMP 4S przygotowany przez firmę Avant Associates. Już po raz czwarty organizujemy ten test w ramach matury pisemnej.

Do testu przystąpiło w tym roku 10 maturzystów. Na podstawie zdanego testu, w naszej szkole uczniowie otrzymują certyfikaty Global Seal of Biliteracy oraz medale. W swoich macierzystych szkołach średnich, na podstawie wyników testu, mogą ubiegać się o Pieczęć Dwujęzyczności - Seal of Biliteracy.

Corocznie Koordynatorem testu jest dyrektor szkoły Irena Woźniak. Koordynatorem sieci IT - Network IT Coordinator - jest Olivia Woźniak, absolwentka nszej szkoły. Osobą nadzorująca egzamin była pani Kinga Pierwoła-Truta, wychowawczyni klasy, pełniąca również funkcję Zastępcy Dyrektora szkoły. W Komisji Egzaminacyjnej uczestniczyła rownież nauczycielka klas licealnych, pani Ewa Krzywiec, mająca wieloletnie doświadczenie pracy w szkolnictwie polonijnym. Członkiem komisji z ramienia rodziców była pani Dorota Rosińska, Prezes Zarządu szkoły.

Dumni jesteśmy, że nasza szkoła, jako placówka edukacyjna poza granicami kraju ojczystego, może poszczycić się swoim sukcesem dołączając certyfikaty i medale do świadectwa ukończenia polonijnej szkoły średniej w Stanach Zjednoczonych.

Gratulujemy wszystkim maturzystom, życzymy sukcesów, realizacji zamierzonych planów, wiary w siebie i dużo optymizmu!

Partner szkoły

Dziennik Związkowy Wyświetl wszystkich

Polub nas na FB