Wiadomości

Zbigniew Herbert
Wyświetl wszystkie

Ważne informacje dotyczące roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zobowiązani jesteśmy do przekazania Państwu niezbędnych informacji i zaleceń na rok szkolny 2020/2021.

W sytuacji w jakiej wszyscy znaleźliśmy się z uwagi na pandemię COVID -19, rok szkolny rozpoczynamy w warunkach wyjątkowych.


Zajęcia lekcyjne

Zajęcia odbywać się będą w salach lekcyjnych, ale obowiązują nas pewne restrykcje, zarówno ze strony Illinois State Board of Education, Archidiecezji Chicago, jak i gospodarzy budynku - Chicago Christian High School.

Spełniamy wszystkie wymagania pozwalające na prowadzenie zajęć w salach lekcyjnych z zachowaniem warunków bezpieczeństwa.

Kolejne ograniczenia i wymagania dotyczą bezpośrednio rodziców i uczniów, a mianowicie:

  • Obowiązek to noszenia masek w budynku szkolnym.
  • Konieczność wypełniania formy zdrowotnej dziecka przed każdymi zajęciami i mierzenie temperatury przed wejściem do budynku. Dotyczy to wszystkich, którzy przebywają w budynku szkoły (uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców dyżurujących) - forma dostępna jest do pobrania z strony internetowej szkoły (PDF, 1.44MB)
  • Zachowanie dystansu pomiędzy uczniami (sale lekcyjne i stołówka są do tego dostosowane).
  • Zakaz przynoszenia produktów orzechowych z uwagi na uczulenia wśród niektórych uczniów.


Program katechetyczny

W tym roku warunkiem prowadzenia nauki religii przy polskiej szkole jest otrzymanie Certyfikatu z Archidiecezji na otwarcie programu katechetycznego. Podstawą otrzymania zgody na prowadzenie zajęć religii jest spełnienie wszystkich wymogów archidiecezjalnych.

Fakt wypisywania uczniów ze szkoły z propozycją rejestracji tylko i wyłącznie na zajęcia religii, spowodował, że podjęliśmy decyzje zawieszenia możliwości skorzystania z programu katechetycznego dla osób nie będących uczniami naszej szkoły. Wyjątek stanowią nowi uczniowie już zapisani i ci uczniowie, którzy byli w programie katechetycznym.

Nauka religii odbywać się będzie raz w miesiącu w ostatnią sobotę zgodnie z naszym kalendarzem zajęć

Jest to jeden z wymogów Archidiecezji. Zasady i procedury otwarcia programów katechetycznych przedstawione są na następującej stronie: http://duchpolonii.org/


Zdalne nauczanie

Dla wszystkich tych z Państwa, którzy nie czują się komfortowo z nauką dzieci w salach lekcyjnych, proponujemy zdalne nauczanie na platformach edukacyjnych typu Google Classroom, Google Meet czy Zoom.

Jesteśmy szkołą akredytowaną przez Illinois State Board of Education, a w związku z tym warunkiem nauczania online musi być odpowiednia ilość godzin lekcyjnych. Dotyczy to również ilości godzin lekcyjnych programu katechetycznego zgodnie z wymogami.

Proponujemy zajęcia nauki ze szkoły polskiej i katechezy, lub wyłącznie szkoły polskiej,

Nie oferujemy zajęć online wyłącznie z religii. Prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z nauki online do 12 września. Opłata kalkulowana będzie na podstawie ilości chętnych oraz wymaganych godzin lekcyjnych.


Zajęcia pozalekcyjne

Informacje dotyczące zajęć pozalekcyjnych otrzymacie Państwo w trakcie roku szkolnego.

W chwili obecnej, wszystkie zajęcia poza językiem hiszpańskim są zawieszone. Zajęcia z języka hiszpańskiego nie odbywają się w pierwszym dniu szkoły i uzależnione są od ilości osób chętnych.


Podręczniki

Podręczniki są przygotowane dla tych wszystkich uczniów, którzy są zarejestrowani na rok szkolny 2020/2021.Cennik opłat za podręczniki i katechizmy prześlemy państwu droga mailowa. Czeki prosimy wystawiać na Szkoła Języka i Kultury Polskiej


Dyżury szkolne

Dyżury w naszej szkole są obowiązkowe. Zapisać się można w każdą sobotę przed rozpoczęciem zajęć szkolnych lub droga mailową info@szkolaherberta.com


Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy 12 września o godzinie 9 rano. Spotykamy się na parkingu szkolnym (wejście od strony boiska sportowego, od College Dr). Po przedstawieniu nauczycieli poszczególnych klas uczniowie wraz z nauczycielami przejdą do klas. Do szkoły mogą wejść tylko rodzice pełniący dyżur. Nowych rodziców prosimy o kontakt z przedstawicielami szkoły w dniu rozpoczęcia zajęć w celu indywidualnego umówienia się na obejrzenie naszego budynku.


Wszystkim życzymy, aby ten rok był bezpieczny, żebyśmy mogli osiągnąć zamierzone cele, żeby był to czas spokojnej i efektywnej pracy, dający zadowolenie uczniom i rodzicom oraz satysfakcję nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Partner szkoły

Polish Roman Catholic Union of America Wyświetl wszystkich

Polub nas na FB